خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

سامسونگ تا سال 2020 ممکن می کند: SSD پرسرعت با همان قیمت هارد دیسک‎ها

  هرچند طی چند سال اخیر فاصله ظرفیت و قیمت درایوهای SSD با هارد دیسک ها کمتر شده است، اما هنوز هم به مراتب گرانتر هستند. سامسونگ در نظر دارد تا سال 2020 این فاصله را کمتر کند و SDD با ظرفیت 512 گیگابایت را با همان قیمت یک هارد دیسک 1 ترابایتی امروزی عرضه کنددر حال حاضر قیمت SSDها بسته به ظرفیت، نوع تراشه های NAND  بکاررفته و فرم فاکتور به ازای هر یک گیگابایت بین 20 تا 50 سنت است. در هارد دیسک های 1 ترابایتی رایج  هر یک گیگابایت تنها 4 سنت برای مصرف کننده تمام می شود. با این حال باید در نظر داشت که هارد دیسک های 1 ترابایتی خیلی مقرون به صرفه نیستند و با صرف کمی هزینه بیشتر، می توان ظرفیت های بالاتری تهیه کرد و هر یک گیگابایت حافظه ذخیره سازی بسیار کمتر تمام می شود. با در همین حال نباید فراموش کرد عرضه یک SSDا512 گیگابایتی با قیمت 40 دلار (قیمت فعلی هارد دیسک های 1 ترابایتی)، به معنای کاهش چشمگیر هزینه های ساخت خواهد بود. برای دست یابی به این هدف، می بایست سامسونگ قیمت حافظه های NAND  خود را دو سوم (2/3) کاهش دهد.

  کلید دست یابی به این هدف، گسترش تولید و افزایش ظرفیت تراشه های حافظه 3D NAND سامسونگ است. تراشه های سه بعدی (چند لایه) سامسونگ در مقایسه با تراشه های دو بعدی رایج بسیار ارزان تر تمام می شوند ظرفیت بالاتری را با هزینه کمتر ارائه می کنند. همین امر راه را برای کاهش قیمت SSDها هموار می سازد، تنها کافی است تا سامسونگ تراشه های پرظرفیت تری تولید کند. سامسونگ برای محقق کردن هدف بلندپروازانه خود، به ساخت تراشه های حافظه 64 و یا 96 لایه نیاز خواهد داشت.

  امید می رود با کاهش قیمت درایوهای SSD، شاهد فراگیری هرچه بیشتر آنها باشیم و بخش قابل توجه ای از کامپیوترها به ویژه لپ تاپ ها، از قبل به حافظه SSD تجهیز شوند.


  این مطلب تا کنون 30 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : قیمت ,سامسونگ ,تراشه ,ظرفیت ,دیسک ,حافظه ,هارد دیسک ,کاهش قیمت ,قیمت ssdها ,قیمت درایوهای ,
  سامسونگ تا سال 2020 ممکن می کند: SSD پرسرعت با همان قیمت هارد دیسک‎ها

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر